Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Навчання за кордоном

Як перевестися з українського у польський ВНЗ 2022 року?

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

За останні місяці польський кордон перетнули мільйони українців, серед яких чималу частку становлять зокрема і студенти. Більшість із них продовжили навчання у вишах України дистанційно, проте є й ті, хто хоче перевестися з українського у польський ВНЗ. Тож про те, як це зробити та які права мають здобувачі освіти з України у Польщі, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Що каже закон?

У Польщі з початком російського вторгнення в Україну ввели спеціальний закон, який захищає тимчасово переміщених осіб українців. Зокрема, кожен громадянин України може отримати тут спеціальний ідентифікаційний номер PESEL. Він надає чимало прав, серед яких і право на навчання та наукову діяльність. Так, станом на сьогодні українські студенти можуть навчатись у державних університетах Польщі безкоштовно і навіть отримувати стипендію. Такі ж права передбачені для українців, які мають Карту поляка, одружені/заміжні із громадянином Польщі чи мають прямих родичів тут.

Як перевестися з українського у польський ВНЗ?

Через гостру необхідність для тисяч осіб з України у навчанні на території Польщі міністерство освіти країни підготувало детальні інструкції для студентів та науковців, які планують продовжувати навчання та академічну і наукову діяльність у польських установах. Зокрема, ця інформація доступна за посиланням. Так, щоб перевестися з українського у польський ВНЗ, потрібно:

  • Подбати про наявність усіх документів: дипломів, додаткових сертифікатів, довідок з українського вишу тощо. Оскільки ситуація в Україні наразі складна, студентам дозволено не проводити нострифікацію (переклад та нотаріальне засвідчення) дипломів.
  • Отримати та надати польському вишу додаткову інформацію про навчання в українському ВНЗ. Для цього варто подати заявку до Національного агентства з питань академічного обміну. Ще легше це можна зробити, скориставшись системою Kwalifikator, яка дозволяє створити самостійно довідку про свій диплом. Для цього перейдіть за посиланням.
  • Звернутись у потрібний ВНЗ Польщі та подати заявку на продовження навчання. Кожен виш має свою процедуру зарахування, про яку ви зможете дізнатись безпосередньо у ректораті.

Більшість вишів приймають студентів з України на навчання польською або англійською мовами. Проте, наприклад, Краківський політехнічний університет планує у 2022/2023 навчальному році розпочати безкоштовне навчання українською мовою. Ця пропозиція наразі стосується лише напрямів у галузі будівництва та транспорту на факультеті цивільного будівництва вишу. Крім того, підготовку та реалізацію навчальної програми здійснюватимуть українські викладачі з Краківської політехніки, студенти з України, які вже здобувають тут освіту, а також польський бізнес, що має партнерські відносини з ВНЗ. Так, у першому семестрі навчання проводитиметься виключно українською мовою, у другому – українською та польською мовами. Більшість предметів у третьому семестрі викладатимуть польською мовою, проте частину з них можуть залишити українською, якщо буде така потреба.

Серед інших вишів, які висловили бажання приймати українських студентів, – Варшавський медичний університет, Гданська політехніка, Гданський медичний університет і низка інших.

Які умови для студентів-медиків?

Медичні працівники у Польщі особливо затребувані. Мабуть, саме тому українське та польське міністерства охорони здоров’я для забезпечення безперервного процесу підготовки медичних працівників розробили спеціальні програми. За їх допомогою студенти-медики з України вже зараз можуть  продовжити навчання у медичних вишах Польщі. Зокрема, майбутніх медпрацівників з України готові прийняти понад 20 навчальних закладів. Детальнішу інформацію щодо правил переведення можна отримати за номерами гарячих ліній: +48-532-547-968, +48-883-840-964, +48-883-840-967 та +48-539-147-692. Довідки тут надають польською чи англійською мовами.

Як вивчити польську мову, які безкоштовні та платні ресурси можна знайти, читайте тут.

Продовження наукової кар’єри у Польщі

Працівники наукових установ України, які були змушені втікати від війни, також можуть продовжити наукову і академічну діяльність у Польщі. Так, щоб долучитися до праці у польських університетах їм навіть не потрібен дозвіл Управління праці, знадобиться лише подання заяви в обраний навчальний заклад чи науково-дослідний інститут. Якщо вас цікавить інформація за окремим напрямом наукової діяльності та умови зарахування до академічного штату, то її можна знайти безпосередньо на сайті кожної окремої наукової установи. Більше того, українські біженці, які продовжать наукову діяльність у Польщі, отримують повну соціальну і медичну страховку, а також усі права у сфері трудових відносин на рівні з польськими громадянами.

Тож тепер ви знаєте, як перевестися з українського у польський ВНЗ на навчання. Цього року це зробити не так і складно, якщо отримати усю необхідну інформацію в обраному виші. І нагадуємо, якщо ви хочете переказати гроші з Польщі в Україну, то тепер для цього зовсім не обов’язково відвідувати банк, адже це можна зробити швидко і абсолютно безпечно, використовуючи сервіс TransferGo.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Іпотека в Польщі для українців: умови оформлення позики та які документи необхідні

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€