Соцвипплати для українців у Німеччині та minijob Чи можна поєднувати TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Поради щодо життя за кордоном

Соцвиплати для українців у Німеччині та minijob: Чи можна поєднувати?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Знайти роботу в Німеччині біженцям з України буває непросто. Тим паче, що не хочеться втрачати фінансової підтримки від німецького центру зайнятості Jobcenter, яка надається тим українцям, які шукають роботу і не мають достатньо коштів для життя. Саме у таких випадках на допомогу приходить підробіток під назвою minijob. Тож про те, як зберегти соцвиплати для українців у Німеччині та чи можна їх поєднувати з неповною зайнятістю, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Що таке minijob?

Minijob у Німеччині – це робота, яка передбачає неповну зайнятість або працевлаштування на короткий термін. Великим плюсом є те, що такий формат роботи не лише дозволяє заробити, а й зберегти соціальні виплати.

На сьогодні в країні передбачено два типи minijob, які містять в собі обмеження щодо суми доходу та кількості відпрацьованих годин:

  • З лімітованим заробітком. У цьому випадку ваш дохід від роботи не може перевищувати 520 євро на місяць чи 6240 євро на рік за умови щоденної зайнятості.
  • Короткочасна робота. Цей формат передбачає працевлаштування в Німеччині на термін до 3 місяців по 5 годин на тиждень або 70 робочих днів, якщо робота вимагає зайнятість меншу, ніж 5 днів на тиждень.

Крім того, важливим нюансом можна вважати той факт, що Німеччина надає працівникам minijob відповідний соцзахист, зокрема гарантовану відпустку.

Чи можна поєднувати кілька minijob?

Біженці з України в Німеччині мають право працювати на кількох роботах одночасно. Проте важливо враховувати місячні ліміти заробітку – менше ніж 520 євро або працювати до 3 місяців чи 70 днів. Перевищення вказаних цифр призведе до того, що вид вашої зайнятості буде змінено на середню (Midijob). У цьому випадку ви можете втратити соцвиплати.

Соцвиплати для українців у Німеччині: як не платити внески?

Особи, які працюють на minijob у Німеччині, не повинні сплачувати внески до фонду страхування. Проте у цей самий час варто враховувати, що всі мешканці країни зобов’язані бути застрахованими. Тому ви повинні у будь-якому випадку звернутися за оформленням поліса.

Відрахування у пенсійний фонд Німеччини також не є обов’язковими. Так, ви можете написати роботодавцю заяву про відмову від їх сплати. Водночас такі внески ви можете робити навіть самостійно, якщо хочете в майбутньому оформити пенсію в Німеччині.

Виплати від Jobcenter у Німеччині

Коли Jobcenter нараховує вам грошову допомогу, то враховує будь-які фінансові надходження на банківський рахунок, тож може зменшити розмір виплат відповідно до виявлених обставин. Крім того, ви не можете заощаджувати у повному обсязі зароблені кошти, щоб не втратити допомогу.

Так, якщо ви працюєте на minijob у Німеччині, то можете залишити собі в місяць 100 євро, а також 20% від суми, що залишилася. Крім того, врахуйте, що біженці з України в Німеччині зберігають соціальні пільги, тож Jobcenter і надалі оплачуватиме вам житло та поліс медичного страхування. Також у вас залишається право на пільговий проїзд у Німеччині, квитки до музеїв, спортивних залів тощо.

Тож тепер ви знаєте, чи можна поєднувати соцвипплати для українців у Німеччині та minijob. А ми нагадуємо, якщо ви хочете здійснити переказ коштів з Європи в Україну, то найзручнішим способом для цього стане сервіс TransferGo. З нами кошти надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Крім того, у нашому блозі ви можете дізнатись багато іншої корисної інформації, зокрема, про особливості життя в Німеччині.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€