TransferGo
15.07.2022 | 1min
Поляки – народ веселий і винахідливий. І навіть, якщо ви давно живете у Польщі, то це далеко не означає, що ви все знаєте про цю країну, адже люди тут точно мають чим вас здивувати. Тож про найцікавіші польські традиції, про які ви, можливо, навіть не здогадувались, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.
Убити Мажанну
Ця традиція може здатися жорстокою і дивною, але насправді нічого поганого у ній не закладено. Marzanna – це польське ім’я слов’янської богині, яку тут пов’язують із зимою та смертю. Звісно, язичництво у Польщі давно відійшло у минуле, і хоча церква всіляко намагалась викорінити цю традицію, вона однаково залишилася. Тож щороку у перший день весни поляки роблять велику ляльку зі соломи, чіпляють на неї різнобарвні стрічки, встановлюють поблизу водойм, після чого спалюють та топлять Мажанну у річці. За традицією, такі дії проганяють зиму і прискорюють пробудження природи.
Шалені весільні очепіни
Весілля у Польщі – ще та забава! Тут люблять гуляти гучно і до самого ранку. А найбільше це свято славиться традицією під назвою очепіни. Тож, якщо ви почуєте під час весілля це слово, то втікайте або приготуйтесь червоніти. Колись цей обряд був ритуалом, під час якого нареченій обрізали волосся, що означало перехід у статус дружини. Але тепер очепіни у Польщі стали шаленою весільною традицією, на початку якої наречена кидає букет, а після цього починаються неймовірні ігри: вас можуть попросити передати без рук апельсин незнайомцеві, змінити стать на кілька хвилин і станцювати пристрасне танго чи випити за хвилину стільки, як за весь вечір.
Де весілля, там і поправіни
Польські традиції від наших відрізняються не усі. Так, поправіни добре усім відомі, але тут вони особливо колоритні. Тож після першого дня весілля, вже зранку гостей закликають на продовження гостини. І тепер шампанського не наливатимуть, а тільки міцні напої. Часто польські поправіни закінчуються аж на третій день весілля, а мешканці Татр, як розповідають самі поляки, взагалі можуть гуляти весілля понад тиждень!
Польські традиції: порожня тарілка на Різдво
Гостинність – одна з особливих рис поляків. І найкраще вона проявляється під час великих релігійних свят, зокрема на Різдво. У Польщі заведено на святвечір ставити на стіл порожню тарілку. За польською традицією, кожен гість є Божим благословенням, тож на Різдво ніхто не може залишатись самотнім і голодним. Якщо ви у час зимових свят опинитеся у цій країні та не матимете з ким відсвяткувати Різдво, то будьте певні, якщо ваші польські друзі про це дізнаються, то обов’язково запросять вас у гості.
Ніяких сендвічів – лише канапки!
Якщо ви побудете у Польщі деякий час, то точно почуєте, що тут усі постійно наминають канапки. Якщо ви звикли до сендвічів, що складаються з двох шматочків хліба, між якими смачна начинка, то тут можете розраховувати хіба на бутерброд. Так, польська канапка – це одна скибка хліба, намащена маслом чи соусом та обов’язково з ковбасою чи овочами. До слова, поляки їдять канапки на сніданок, обід і вечерю, адже це один із улюблених їхніх способів швидко перекусити.
«Тихе полювання» – найкращий відпочинок!
Ліси у Польщі займають близько 30% території країни. І якщо в Західній Європі лісових дарів остерігаються, щоб не з’їсти чогось отруйного, то більшість поляків за першої нагоди прямують на пошуки смачненьких делікатесів. Для них це справжній відпочинок! А ще – гриби у Польщі – це особливо популярний продукт, як і лісові ягоди. Дітей змалечку вчать розрізняти поганку від білого, а вовчі ягоди від чорниць. До слова, польські страви з грибів – це справжня смакота, яку точно варто скуштувати.
Ідеї щодо подарунка поляку, аби висловити вдячність чи свою повагу до нього, ви можете знайти тут.
Польські пляжі – справа особиста
Якщо влітку ви захочете трішки відпочити на великому озері або ж з’їздити на море у Польщі, то будьте готові до того, що місце на пляжі доведеться займати зі самого ранку. Така ситуація відбувається, зокрема тому, що поляки дуже цінують особистий простір. Вони приходять до водойм з власними переносними парканчиками, якими відгороджуються від інших відвідувачів. Тож тут кожен має свою малесеньку зону відпочинку.
Тепер, коли ви знаєте все про найцікавіші польські традиції, здивувати у цій країні вас буде непросто. А якщо ви давно живете та працюєте тут і хочете підтримати близьких або рідних на батьківщині, то нагадуємо, що завжди можна переказати гроші з Польщі в Україну, використовуючи сервіс TransferGo. Це зручно, швидко і абсолютно безпечно!
Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
У Польщі на своєму авто: важливі нюанси, які слід знати українським водіям
TransferGo
TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.