TransferGo
07.09.2023 | 1min
У серпні 2023 року за даними Держприкордонслужби України збільшилась кількість перетинів кордону України з країнами ЄС та Молдовою. Прикордонники надали пропуск через кордон 3,9 мільйонам осіб. Більшість пасажиропотоку припадає на українсько-польську ділянку кордону. Рух між Україною та Польщею був досить інтенсивний і до війни. І навряд чи він зменшиться, враховуючи, скільки українців знайшли прихисток у сусідній країні. Сьогодні сервіс TransferGo розповість, яким транспортом зручніше поїхати з України до Польщі: потягом, автобусом чи власною автівкою на прикладі маршруту Одеса-Варшава.
Мандрівка потягом
Квитки на потяг з України в Польщу найзручніше покупати в офіційному додатку Укрзалізниці. А на потяг Київ-Варшава вони доступні тільки у додатку. Квитки з’являються у продажу за 20 діб до рейсу о 8-ій годині ранку. Їх доволі швидко розбирають. Тому, якщо ви хочете обрати зручні місця, бажано купувати квитки якомога раніше. Також радимо звернути увагу на новий потяг Київ-Хелм, квитки на який з’являються в додатку УЗ на наступні пару днів.
Аби дістатися з Одеси у Варшаву, треба кілька раз змінити потяги. Один із варіантів маршруту: українським потягом з Одеси до Перемишля, потім польськими поїздами з Перемишля у Варшаву з пересадкою в Кракові.
Вартість квитка Одеса-Перемишль коштує близько 1400 гривень. За квиток з Перемишля до Варшави потрібно заплатити від 80 злотих в залежності від виду потягу та класу. Купувати квитки на польські потяги зручно на сайті польської залізниці.
Мандрівка потягом з Одеси у Варшаву займає десь 24-28 годин. Це залежить, в першу чергу, від того, чи затримається якийсь з потягів.
Переваги поїздки потягом:
- Стосовно часу на перетин кордону та проведення митних процедур – це найшвидший варіант. Проходження українського та польського кордону займає близько 2-2,5 годин.
- Можливість виспатися в потягу Укрзалізниці: на відміну від польських потягів, українські обладнані звичними для українців ліжко-місцями.
Недоліки мандрівки потягом:
- Укрзалізниця іноді використовує старі вагони, які можуть бути не обладнані системою кондиціювання, можуть бути відсутні розетки для підзарядки гаджетів, можуть працювати не всі санвузли.
- Запізнення потягів, особливо це стосується польської залізниці. Якщо маршрут з пересадками, краще, аби часовий проміжок між рейсами складав не менш ніж годину.
Автобусні пасажирські перевезення
Сьогодні на ринку автобусних пасажирських перевезень працює велика кількість різних компаній: від загальновідомих з довгою історією діяльності та великими автобусними парками до новачків, які тільки нещодавно розпочали роботу.
Різниця у вартості квитків в залежності від компанії-перевізника може сягати 300-400 гривень. Наприклад, найдешевший квиток з Одеси до Варшави коштує 1390 грн, а найдорожчий – 1848 грн.
Обираючи перевізника, слід ретельно ознайомитися з умовами щодо ваги та розміру багажу, сервісом, який пропонує перевізник (наявність туалету, можливості зарядити телефон, WiFi, безкоштовні напої та ін.). Не зайвим буде знайти відгуки пасажирів, а ще краще – запитати у знайомих, які вже користувались послугами перевізника.
Тривалість поїздки з Одеси до Варшави – від 24 годин. Більшою мірою це залежить від часу проходження кордону. Спланувати це неможливо. В залежності від багатьох обставин на це може піти від 1-2 до 5-8 годин.
Переваги подорожі на автобусі:
- Якщо ви обрали прямий рейс – не треба змінювати транспорт, тобто витягати та носити по вокзалах багаж, хвилюватись щодо можливих запізнень.
- Сучасні автобуси для міжнародних пасажирських перевезень доволі комфортні: мають туалети, сидіння зі спинками, що регулюються, в салоні працює кондиціонер, присутні пристрої для зарядки гаджетів. В деяких автобусах є безплатні кава-автомати, індивідуальні монітори з можливістю дивитися фільми, слухати музику або аудіокниги.
Недоліки:
- Головна проблема – не можна передбачити, скільки часу знадобиться на перетин кордону. Тому прибуття в пункт призначення може бути зі значним запізненням.
- Обмеження рухливості впродовж довгого часу. Якими би комфортними не були сидіння в автобусі – це все ж таки сидіння.
На чому краще поїхати з України до Польщі: власний автомобіль
Подорож власним автомобілем, зазвичай, дуже зручна та комфортна. Людина не залежить від розкладу рейсів та сама обирає, коли відправлятися в подорож. Є можливість зупинятися там та коли це необхідно. Гарантована відсутність дискомфорту, який можуть доставити інші пасажири в потягу або автобусі (неадекватна поведінка, шум та інше). А ще немає значних обмежень щодо багажу – можна взяти з собою стільки, скільки вмістить авто (але треба пам’ятати, що є обмеження митниці щодо перевезення деяких товарів та речей).
Перед поїздкою на автомобілі на великі відстані бажано перевірити його на справність. Крім того, слід ознайомитись с правилами іноземної країни щодо облаштування авто, аби не отримати штраф (тонування скла, наявність аварійного трикутника, світловідбивних жилетів та ін.).
Вартість поїздки буде, в першу чергу, залежати від автомобіля: скільки він витрачає палива. Наприклад, відстань від Одеси до Варшави близько 1200 км. Паливо для машини, яка витрачає 6,5 л бензину на 100 км, буде коштувати близько 4000 гривень.
Також не треба забувати, що може знадобитися десь переночувати. Номер в готелі буде коштувати від 700 грн. І краще не економити на цьому та відпочити в нормальних умовах, тому що втомлений водій може наразити себе та інших на небезпеку.
Тривалість поїздки залежить від багатьох чинників: досвіду водія, кількості та тривалості зупинок в дорозі, часу на перетин кордону. Наприклад, дорога з Одеси у Варшаву займає близько 40 годин включно з 5 годинами на кордоні та 10 годинами відпочинку в готелі.
На авто вигідніше їхати компанією – вдвох чи втрьох. Так витрати на пальне можна поділити на кілька людей. Зручно, якщо в авто їде хоча б дві людини, які мають водійські права та досвід водіння. Тоді водії можуть почергово садитися за руль та не дуже втомлюватися.
Переваги автомобільної поїздки:
- Комфорт.
- Свобода щодо графіка руху та маршруту (але не треба забувати про комендантську годину в Україні).
- Можливість взяти багато багажу, а також перевезти, наприклад, крихкий або важкий вантаж.
Недоліки подорожі на машині:
- Неможливо передбачити час, який знадобиться на перетин кордону. Це може зайняти від 30 хвилин до 5-8 годин, а інколи й більше.
- Порівняно довга тривалість поїздки, якщо робити зупинку на ночівлю.
Поради для тих, хто планує подорож в Польщу
Плануючи подорож за кордон, переконайтесь, що у вас дійсний закордонний паспорт, не вичерпані дні безвізу або у вас працює додаток mObywatel з дійсним електронним документом Diia.pl. Звісно, ситуації бувають різні, але останнім часом прикордонники перевіряють громадян ретельніше. Якщо будуть проблеми з документами, людину просто не пропустять на кордоні.
Купувати квитки на автобус та потяг краще заздалегідь. Так ви матимете можливість вибрати зручне для вас місце в транспорті. Крім того, деякі перевізники підіймають ціни на квитки ближче до дати рейсу.
Візьміть із собою в дорогу запас води та їжі, а також базову аптечку. Враховуючи воєнний стан в Україні, можуть бути не заплановані затримки рейсів або зміни маршрутів. В таких випадках не завжди є можливість придбати необхідні продукти.
Якщо плануєте їхати автобусом, візьміть із собою подушку для подорожі та невелику ковдру. Так у вас буде більше шансів більш-менш комфортно поспати у дорозі. Також ті, хто багато їздить автобусами на довгі відстані, рекомендують під час поїздки знімати взуття – так корисніше для кровообігу кінцівок. Але не треба забувати про інших пасажирів – подбайте про чисті носки.
Перетин кордону
З четверга по неділю охочих перетнути кордон більше, ніж в інші дні. Аби не стояти багато годин в черзі, краще планувати подорож так, щоб перетин кордону припадав на дні з понеділка по четвер. Оперативну інформацію про черги перед пунктами пропуску можна подивитись на сторінці Держприкордонслужби України.
Щодо митних процедур на кордоні, то треба пам’ятати, що багаж можуть перевіряти рентгенгим апаратом, навіть можуть попросити відкрити валізи. Заборонені для перевезення через кордон речі будуть конфісковані. Нагадаємо, сало та інші м’ясні продукти ввозити на територію Польщі не можна.
Тепер ви можете порівняти, яким транспортом буде зручніше поїхати з України до Польщі. Також читайте в нашому блозі статтю про ТОП-5 додатків, які можуть знадобитися в Польщі.
Нагадуємо, що ви можете фінансово підтримати близьких, перебуваючи за кордоном. Користуйтесь додатком TransferGo, і переказ коштів відбудеться швидко та безпечно.
TransferGo
TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.