Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Історії

Українці в Польщі: поради від українського блогера Дениса Лук’янова

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Понад 7 років тому харків’янин Денис Лук’янов вирішив переїхати до Польщі. У новій країні його багато що дивувало, і не завжди ці сюрпризи були приємними. Своїми знаннями та досвідом українець ділиться на Youtube-каналі, який сьогодні налічує понад 100 тис. підписників. Сервіс TransferGo дізнавався у Дениса, як живуть українці в Польщі, як  підготуватися до переїзду в країну та на що слід звернути увагу.

Переїзд до Польщі як новий етап у житті

Денис Лук’янов народився у Луганській області. Виріс та навчався у Харкові. Закінчив Харківський національний автомобільно-дорожній університет за спеціальністю «Інженерна механіка».

Заробіток на заводі у Харкові та перспективи розвитку не особливо тішили Дениса. Крім того, молодий чоловік розумів:  чим старше він стає, тим складніше буде щось змінювати в житті. Тож 7 з половиною років тому Денис вирішив спробувати попрацювати у Польщі.

За цей час він змінив кілька робіт, у тому числі й нелегальних (не робіть так ніколи!). Нині працює, як і за 2 роки перед від’їздом із Харкова, токарем-карусельником. Паралельно веде свій Youtube-канал про Польщу.

Разом із дружиною Денис йде до своїх маленьких і великих цілей. В міру сил сім’я допомагає ЗСУ та українцям у Польщі, у тому числі й інформаційною діяльністю на Youtube.

Денис працює токарем-карусельником-TransferGo

Денис, що вас найбільше здивувало у Польщі?

– Громадський транспорт їздить за розкладом! Якщо написано, що трамвай приїде о 10.30, то він у цей час і приїжджає.

– Ввічливість поляків. У 9 із 10 випадків ви почуєте до себе звернення «пан» чи «пані». Касири в магазинах вітаються, а сусіди за місцем паркування бажають приємного дня.

– Неприємно здивувало, що поляки не розуміють української мови. Хоча окремі слова схожі, але загального сенсу вловити не виходить.

– Ціни на автомобілі. Першого дня в Польщі я побачив, що Daewoo Matiz коштує 1150 злотих. Тобто за місячну зарплату людина може купити собі 2 автомобілі? За 8 років багато змінилося, але, все ж таки, автомобілі досить доступні.

– Можливість подорожувати. З Польщі літають лоукости до багатьох міст Європи. Для мене було відкриттям, що за 90 злотих можна злітати до Мілана або за 200 злотих до Барселони на вихідні. Подорожі позбавляють дару мови, а потім перетворюють вас на кращого оповідача.

З Польщі дуже зручно подорожувати в інші країни Європи-TransferGo

Денис, з якими проблемами ви зіткнулися у Польщі?

Важко було зрозуміти, як легалізуватись у Польщі. У мене пішло майже пів року для того, щоб розібратися в нюансах – від мельдунка (прописки) до карти побиту. 8 років тому блогерів та інформації було набагато менше. Зараз, звісно, ​​ситуація серйозно змінилася.

Ще однією складністю стала польська мова. Я особливо не соромився, тому на скромному рівні ми з поляками могли знайти розуміння як на роботі, так і в банку, поліклініці. Але мене дуже сильно підводило те, що поляки мене розуміли – і не поправляли, якщо я говорив неправильно закінчення чи відмінки.

Мову треба вчити. І вчити не на рівні «що запам’ятаю – то запам’ятаю, що прилипне – то прилипне». Для навчання потрібен час, бажання, а також хороша освітня програма та вчитель.

Денис має свій канал на YouTube, де він розповідає про життя у Польщі-TransferGo

Чи були у вас складнощі з переказом грошей в Україну?

У мене в Україні багато родичів та друзів. Я вважаю, що найкращий спосіб привітати дистанційно – переказати гроші. Вже майже 4 роки користуюсь сервісом TransferGo, бо це швидко та надійно.

Додаток простий і зручний. Крім того, TransferGo має чудову реферальну програму – за запрошення друга можна отримати 100 злотих. Завдяки їй вдалося заробити майже 10 тисяч злотих. Ви можете скористатися моїм промокодом denis50.

Після початку війни в Україні все, що я отримую як бонуси, відправляю на допомогу ЗСУ або перевіреним волонтерським організаціям.

Поради від блогера Дениса лук'янова-TransferGo

Що ви порадите українцям, які планують переїхати до Польщі?

Перед переїздом потрібно зібрати інформацію – про економіку, податки, нюанси оренди, знижки в магазинах, рівень життя тощо.

Треба чесно відповісти собі на низку запитань:

  • Від чого я їду і до чого я хочу приїхати?
  • Де я буду жити?
  • Як я зароблятиму на хліб?
  • Який у мене план на 5 років?
  • Чим займатимуться мої діти?
  • Хто буде у моєму колі спілкування?
  • Як я вивчатиму мову?

Звісно, ​​найголовніше – вірити у себе і не забувати, що під лежачий камінь вода не тече. А якщо стане дуже тяжко – пам’ятайте, що є люди, яким зараз набагато важче, ніж вам. Тому треба через «не можу» і «не хочу» по цеглі будувати своє щастя!

Про те, як адаптуватись у новій країні, читайте тут.

Важливо! Сервіс TransferGo підготував безкоштовний “Довідник” для українців, які цікавляться життям у Польщі. Його можна завантажити тут. У ньому можна знайти інформацію про отримання візи, оформлення PESEL, відкриття рахунку в банку, користування громадським транспортом, вивчення польської мови та багато іншого.

Автор: Юліана Морозова
Освіта – магістриня Християнського гуманітарно-економічного
відкритого університету (Одеса). Досвід роботи у журналістиці – 10 років.

Вам може бути цікаво:

Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону

Де шукати доступне житло в Польщі: корисні посилання та соціальні програми для українців

Про автора

Juliana Morozova

Юліана Морозова

Закінчила факультет журналістики Християнського гуманітарно-економічного університету (Одеса). Працювала 15 років у телекомпанії у невеликому місті, пройшовши шлях від репортера до голови служби новин. Була також ведучою програми новин, автором циклів програм про видатних жителів міста та про місцевих письменників. З 2022 року співпрацює з TransferGo.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€