Робота в Скандинавії TransferGo
Головна сторінка блогу
Життя за кордоном
Робота за кордоном

Робота в Скандинавії: Вакансії, зарплати та особливості

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Країни Європи вже багато років є особливо популярними серед заробітчан. Дедалі частіше іноземці обирають для життя та роботи Норвегію, Швецію, Фінляндію, Данію та Ісландію. Чи не головною мотивацією є зарплата, яка в європейських державах доволі висока. Тож про те, чим особлива робота в Скандинавії та яких вакансій найбільше у цих країнах, розповідає сервіс TransferGo.

Популярні вакансії у Скандинавії

Робота у скандинавських країнах відкриває перед іноземцями чимало можливостей. Так, у кожній країні є вакансії, яких не вистачає найбільше. Найпопулярнішими галузями, де вдасться знайти роботу в Норвегії чи інших сусідніх країнах, є:

  • сільське господарство (робота на фермі);
  • будівництво (електрики, сантехніки, зварювальники, фізичні працівники);
  • догляд за літніми людьми;
  • виробництво (робота на складі);
  • гастрономія та готелі (кухарі, бармени, адміністратори, офіціанти, прибиральники тощо).

Звісно, серед вакансій також доступна робота і для IT-фахівців, інженерів різного рівня, науковців тощо.

Робота у Норвегії для іноземців найчастіше є сезонною, до 3-х місяців. Це – збір врожаю, праця на тваринницьких фермах, догляд за садом, городом або заготівля сіна. Також доступні вакансії, що стосуються вилову та переробки риби.

Швеція пропонує роботу у полі чи на теплицях, а Фінляндія – збір ягід або грибів.

Чим особлива робота у цих країнах?

Скандинавські держави вирізняються своїм підходом до організації процесу роботи. Так, для вихідців з країн СНД та українців можуть стати несподіванкою такі нюанси:

  • Немає понаднормових годин. У цих країнах сім’я – на першому місці. Так, у Швеції категорично заборонено залишатись на місці праці після завершення робочого дня.
  • Звільнення – лише добровільне. Робота у Скандинавії цікава і тим, що роботодавець практично не може звільнити працівника, оскільки тут активно працюють профспілки. Людину легше перевести на іншу посаду або дочекатись її добровільної заяви на звільнення.
  • Всі друзі – поза роботою. Жителі скандинавських країн практично ніколи не заводять дружбу на роботі, тому не варто брати близько до серця відмову співробітника сходити у паб на звершення робочого тижня.
  • Усний договір. Це може здатися дивним, але у скандинавських країнах усний трудовий договір – це абсолютна норма, оскільки тут все будується на довірі. Але, звісно, якщо ви попросите паперовий варіант угоди, то вам ніхто не відмовить.

Робота в Скандинавії: скільки платять?

Зарплата в скандинавських країнах – це те, що тішить особливо. Її розмір часто може бути удвічі більшим, ніж в інших державах Європи. Але не варто забувати, що й ціни на життя тут чималі. Вирізняється система оплати праці в цих країнах і тим, що тут немає чітко визначеної мінімальної заробітної плати, адже за її розмір відповідають профспілки. Середня зарплата у скандинавських країнах є такою:

  • У Норвегії: працівники в полі – 3000 євро, офіціанти – 3400 євро, прибиральники – 3300 євро, будівельники – 3400 євро;
  • У Швеції: працівники в полі – 2000 євро, офіціанти – 2200 євро, прибиральники – 2200 євро, будівельники – 2400 євро;
  • У Данії: працівники в полі – 17 євро за годину, офіціанти – 18 євро за годину, прибиральники – 17 євро за годину, будівельники – 22 євро за годину;
  • У Фінляндії: працівники в полі – 12 євро за годину, офіціанти – 15 євро за годину, прибиральники – 13 євро за годину, будівельники – 14 – 15 євро за годину;
  • В Ісландії: працівники в полі – 3900 євро, офіціанти – 2740 євро, прибиральники – 1900 євро, будівельники – 4000 євро.

Які документи знадобляться?

Щоб влаштуватись на роботу в країнах Скандинавії, для громадян Грузії, Казахстану, Киргизстану та інших країн СНД знадобиться відкрита робоча віза. Отримати її можна в консульстві або у візовому центрі. Для цього потрібно надати такі документи:

  • заповнену заяву;
  • трудовий договір та дозвіл на роботу;
  • медичне страхування;
  • копію + оригінал закордонного паспорту;
  • сплатити консульський збір (близько 30-40 EUR)

Для громадян України станом на 2023 рік діють особливі умови, тож всі українці, які мають дозвіл на проживання в скандинавських країнах, можуть працевлаштовуватись без оформлення додаткових документів.

Вартість проживання в скандинавських країнах

Ціни на життя у Норвегії, Швеції чи Данії – доволі високі. Проте, якщо ви їдете на роботу через спеціалізовані агенції з працевлаштування, то проїзд і житло найчастіше буде для вас безкоштовним. Водночас, якщо ви прямуєте у ці країни самостійно, то повинні бути готові викласти чималу суму за оренду житла і навіть проїзд на громадському транспорті.

Так, оренда квартири у Норвегії в середньому обійдеться у 800 євро, а проїзд – 3,8 євро. Оренда квартири у Швеції коштує приблизно 500 євро, вартість проїзду – 2,7 євро. Середня ціна оренди в Данії – 1000 євро на місяць, проїзд – 5,3 євро. У Фінляндії житло коштує орієнтовно 750 євро на місяць, вартість проїзду – 2,8 євро. Оренда квартири в Ісландії обійдеться у 1000 євро на місяць, а проїзд коштує 3,44 євро.

Варто врахувати той факт, що ціни на оренду житла відрізнятимуться, залежно від міста, регіону чи кількості кімнат.

Тепер ви знаєте, чим особлива робота в Скандинавії. Крім того, у нашому блозі ви можете дізнатись багато іншої корисної інформації, зокрема, про особливості життя у Норвегії.

А ми нагадуємо,  що переказ коштів в Україну найзручніше здійснювати через сервіс TransferGo. З нами ваші кошти надійдуть на рахунок отримувача безпечно, максимально швидко і без зайвих комісій.

Про автора

Тарас Процайло

Тарас Процайло

Тарас Процайло – копірайтер, якому подобається доносити до світу корисну інформацію. Має досвід роботи у галузі написання текстів більш ніж 9 років. Працював редактором стрічки новин в українських онлайн-ЗМІ, також займався створенням рекламних текстів для багатьох відомих брендів. Освіту здобув на факультеті видавничої справи та редагування Української академії друку. З TransferGo – з 2021 року.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 20€