Лікарняний у Польщі Transfergo
Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Лікарняний у Польщі: що варто знати?

4 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Легальна робота у Польщі відкриває перед працівником низку переваг, серед яких можливість оформити відпустку чи взяти лікарняний. Проте часто іноземці, які працюють у цій країні, не знають своїх прав, а отже – не користуються ними. Тож про те, як оформити лікарняний у Польщі, чи має право роботодавець звільнити хворого працівника і чому не варто придумувати собі хвороби задля вигоди, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Оплачуваний лікарняний у Польщі: для кого він доступний?

Такий лікарняний може оформити людина, яка легально працевлаштована і сплачує внесок Chorobowe у ZUS. Отже, на це мають право працівники, які оформили трудові відносини за умовою о праце, адже саме вона передбачає повний соціальний пакет. Крім того, якщо ви працюєте за умовою злеценя і самостійно сплачуєте необхідні податки, то також можете отримати оплачуваний лікарняний.

Як і в будь-якій іншій країні, щоб оформити лікарняний у Польщі, необхідно, насамперед, звернутись до лікаря. Після цього відповідний медичний працівник перевірить стан вашого здоров’я, і у випадку хвороби видасть необхідний документ через систему електронних лікарняних. Крім того, лікарняний може бути виданий і в паперовому вигляді, але виключно в тому випадку, якщо електронна база з певних причин недоступна.

Згідно із польським законодавством перші 33 дні лікарняного оплачує роботодавець. Якщо ви хворієте довше, далі виплати здійснює ZUS. З 2022 року з метою уникнення зловживань в країні діє ліміт у 182 дні на кожен оплачуваний лікарняний у Польщі. Щоб знову скористатись лікарняним, ви маєте відпрацювати щонайменше 60 днів від моменту виходу на роботу.

Якими бувають лікарняні у Польщі?

Людина може хворіти на різноманітні захворювання, а отже – і лікарняні, необхідні для відновлення, у Польщі бувають такими:

  • Zasiłek chorobowy. Це лікарняний, що діє упродовж 182-денного ліміту. Він передбачає виплату 80% середньорічного доходу, якщо хворий працівник лікується вдома чи в стаціонарі. Якщо через виробничу травму або травму, отриману дорогою на роботу чи з неї, людина втратила працездатність, їй виплачуватимуть 100% доходу.
  • Świadczenie rehabilitacyjne. Це спеціальна допомога на реабілітацію у Польщі. Вона починає діяти, якщо минув 182-денний ліміт, і може тривати не більше 12 місяців.
  • Лікарняний у зв’язку вагітністю, пологами чи материнством. Він передбачає виплату 100% заробітної плати під час хвороби чи вагітності. Також ви маєте право на 14 днів для догляду за хворою дитиною віком до 8 років із оплатою 80% середнього доходу.

Запам’ятайте, якщо ви оформили лікарняний у Польщі та перебуваєте на ньому менше 182 днів, роботодавець не має права вас звільнити. Те саме стосується і вагітних працівниць.

Як створити профіль зауфани для дорослих та дітей – читайте тут.

Лікарняний у Польщі: що заборонено?

Усім, хто легально працює в цій країні, варто запам’ятати головне правило – оформити лікарняний у Польщі можна тільки тоді, коли ви реально хворієте. Як спеціальні органи ZUS, так і роботодавець мають право у будь-який час перевірити, чи хворий працівник добросовісно виконує приписи лікаря.

Якщо ж з’ясується, що під час лікарняного особа працює на іншого роботодавця або відпочиває, то кошти їй не будуть сплачені, а також такого працівника можуть звільнити. Навіть, коли такий працівник вже отримав виплати, то їх у випадку вигаданої хвороби доведеться повернути.

Тож тепер ви знаєте, хто і в якому випадку має право на лікарняний у Польщі. Якщо ж захворіли не ви, а ваші рідні чи близькі на батьківщині, які потребують вашої допомоги, то нагадуємо, що ви завжди можете переказати гроші в Україну, використовуючи сервіс TransferGo. З нами кошти надійдуть на рахунок отримувача швидко, безпечно і без жодних прихованих комісій.

Вам може бути цікаво:
Найважче півріччя в українській історії: що змінилося у грошових переказах з-за кордону
Трудові договори в Чехії: особливості та нюанси, про які слід знати

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 22€