Головна сторінка блогу
Персональні фінанси

Житло у Польщі: 10 правил безпечної оренди квартири

5 хв на читання
Calculator placeholder

Відправлення з

Популярні

All countries

Обмінний курс

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Комісія за переказ

Безкоштовно – – – 0.99 0.99 USD

Одержувач отримає

Популярні

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Доставка впродовж 30 хвилин

Більшість мігрантів, які потрапляють у Польщу, звісно, мріють рано чи пізно придбати у цій країні своє житло. Проте для цього потрібно працювати не один рік. Упродовж цього часу також необхідно десь жити. Саме у цей момент і виникає питання оренди. Про те, як вибрати оселю та уникнути неприємних несподіванок від орендованої квартири, сьогодні розповідає TransferGo.

  1. Ставтесь до рекламних оголошень з пересторогою

Щоб «простора спальня» не виявилась мініатюрною кімнаткою, а «зелена околиця» – покинутою галявиною, радимо не вірити оголошенню про оренду житла в інтернеті, а ретельно перевіряти варіанти, які вам сподобались, особисто відвідавши та оглянувши їх. Тільки на місці ви зможете об’єктивно оцінити всі переваги квартири та побачити її недоліки.

  1. Перевіряйте право власності на квартиру

Перевірити, чи квартира належить людині, з якою ви спілкуєтесь, – це одне з головних правил під час оренди. Попросіть орендодавця показати вам право власності на квартиру та витяг із земельного та іпотечного реєстру. Відмова підтвердити свої права на житло має викликати підозру. Якщо ж у відповідь вам кажуть, що це житло належить, наприклад, тітці, то обов’язково просіть довіреність від цієї особи.

  1. Контролюйте свій особистий простір

Буває, що при першій же зустрічі власник квартири ставить чимало запитань. Наприклад, де та за яким графіком ви працюєте, чи часто їздите до батьків, чи вживаєте алкоголь? Такі запитання мають насторожити, адже так власник може випадково видавати те, що він має намір без вашого відома приходити на орендовану вами квартиру. До речі, про відвідини з орендодавцем краще поговорити одразу. Встановіть зручні правила та дати відвідування і пам’ятайте, що без вашого відома власник не має права приходити на вашу орендовану квартиру.

  1. Домовтесь про оплату

Умови, які стосуються вартості орендної плати, є дуже важливими. Рекомендуємо заздалегідь домовитись із власником про суму та дату щомісячних платежів. Обговоріть також і спосіб оплати – готівкою чи банківським переказом. Також варто заздалегідь обговорити і можливе підвищення вартості оренди: коли воно відбудеться, за яких умов і яку суму становитиме.

  1. Завжди укладайте договір

Саме договір є гарантією, що обіцянки, надані сторонами на початку оренди, мусять виконуватись. За статистикою, саме ті угоди про оренду, які не були укладені письмово, найчастіше є проблемними як для орендодавця, так і для орендаря. Договір дозволяє уникнути неточностей та вирішити можливі конфліктні ситуації між сторонами швидко і без зайвих проблем.

  1. Обговоріть можливий поточний ремонт

Часто під час оренди може вийти з ладу побутова техніка, виникають проблеми із сантехнікою чи власне із деталями інтер’єру. В угоді потрібно чітко прописати, хто повинен дбати про ремонт тих предметів, які вийшли з ладу не з вини орендодавця. Це дозволить уникнути суперечностей в майбутньому і вирішувати поточні проблеми із житлом без зайвих клопотів.

  1. Ознайомтесь із комунальними рахунками

Показники, що стосуються платежів за газ, світло чи водопостачання обов’язково необхідно вносити в договір оренди. Так ви зможете переконатись, що попередній орендар не залишив після себе боргів, а отже – вам не доведеться пізніше за це сплачувати з власної кишені.

  1. Зафіксуйте поточний стан квартири

Це важливо, адже відламана ніжка дивану, непрацююча пральна машина чи інша техніка мають бути внесені у договір оренди. При підписанні угоди орендар залишає заставу, з якої власник під час виселення може вирахувати збитки, завдані житлу. Тож рекомендуємо зафіксувати усі недоліки житла на папері, а також зробити світлини проблемних об’єктів.

  1. Ознайомтесь з локацією

Якщо місто, в якому ви збираєтесь орендувати квартиру, не надто знайоме вам, то краще наперед дізнатись адресу житла і ще до розмови з власником прогулятись його околицями. Так ви зможете оцінити інфраструктуру: наскільки близько магазини, аптеки, спортзали, школи чи садочки тощо. Гуляючи вулицею, ви зможете зібрати для себе багато корисної інформації, що стосується комфортного проживання в обраному районі.

  1. Не платіть наперед

До того часу, поки ви не побачите квартиру на власні очі, не поспілкуєтесь з власником і не підпишете угоду, не перераховуйте жодних коштів за оренду. Бронь, завдатки та «гарантія, що ви прийдете» можуть бути шахрайськими діями з боку фіктивного «орендодавця».

Тож обирайте своє житло для оренди прискіпливо, не вірте людям на слово, керуйтесь вказаними правилами і тоді все точно вдасться якнайкраще. А ще, пам’ятайте, якщо вам потрібно надіслати гроші близьким із Польщі в Україну, то сервіс TransferGo – найкращий варіант для цього! З нами кошти надійдуть до отримувача швидко і абсолютно безпечно!

 

 

Про автора

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Запросіть друзів у TransferGo, заробіть 22€